محل تبلیغات شما

چهار صد هزار تومان از طرف امیرالمومنین علی علیه السلام

جناب آقای دکتر باهر تعریف کردند: روزی خدمت آقای مجتهدی بودم ، که ایشان به من فرمودند : یک نفر از معاودین عراقی که به تازگی از نجف اشرف به ایران آمده است ، روزها به منزل ما آمده و مزاحم میشود . پرسیدم : چرا و چگونه ؟

فرمودند : "اینجا می آید و می گوید : شما باید چهارصد هزار تومان به من بدهید؛ موقعی که میخواستم از عراق به ایران بیایم چهارصد هزار تومان بدهی داشتم که به علت عدم توانایی پرداخت آن ، به حضرت علی علیه السلام متوسل شدم ، حضرت در جواب فرمودند : نزد شیخ جعفر در قم برو و پولت را از او بگیر و شما باید آن پول را به من بدهید .»

هر چه به او می گویم من چهارصد هزار تومان ندارم ، قبول نمیکند ."

مدتی گذشت تا اینکه دوباره خدمت آقای مجتهدی رسیده و از ایشان پرسیدم جریان آن مرد عرب به کجا کشید ؟

فرمودند : یک روز که به اینجا آمده و طلب پول کرد به او گفتم بروید ، من امروز مطلب را به حضرت مولا امیرالمومنین علی علیه السلام عرض میکنم ، اگر حواله ای باشد آن پول را به شما خواهم داد .

هنگامیکه منزل را ترک کرد به مولا امیرالمومنین علی علیه السلام عرض کردم یا مولا اگر این مبلغ حواله شماست مرحمت کنید ؛من که پولی ندارم و اگر حواله شما نیست دیگر این شخص مزاحم نشود .چند دقیقه بعد از اینکه این جملات را به آقا امیرالمومنین علیه السلام عرضه داشتم ، مردی نجار تهران در حالیکه کیسه پولی به همراه داشت به منزل من آمده و گفت : این پولی است که میخواهم به شما تقدیم کنم ، سپس خداحافظی نموده و رفت؛ کیسه پول را باز کردم دیدم چندین بسته اسکناس داخل آن می باشد ، هنگامیکه آن را شمردم همان چهارصد هزار تومان بود که آن مرد عرب تقاضا میکرد . از مولا تشکر کرده و بار دیگر که او به منزل آمد پول را به او دادم اما نه یک مرتبه بلکه ابتدا هزار تومان و مدتی بعد ده هزار تومان دیگر تا اینکه کم کم چهارصد هزار تومان تمام شد . 

به آقا عرض کردم : چرا این کار را کردید؟  فرمودند : اگر یک مرتبه پول را به او می دادم ممکن بود از خوشحالی سکته کند .

علی و لیلة المبیت

سادات از طرف مادری

امام علی(ع) و پرداخت کیسه اشرفی به مرد تاجر

، ,هزار ,تومان ,چهارصد ,علیه ,پول ,هزار تومان ,را به ,چهارصد هزار ,علیه السلام ,پول را

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

کتابخانه امام خمینی"ره"